Stara Morawa – noclegi w pobliżu kąpieliska

Stara Morawa ma do zaoferowania stosunkowo nowy (budowa realizowana była w latach 2000-2006r.) sztuczny zbiornik wodny, którego powierzchnia wynosi 5,5 ha. Zalew Stara Morawa jest jednym z najwyżej położonych sztucznych zbiorników wodnych w kraju znajdującym się na wysokości ok. 525 m n.p.m.

W celu zagospodarowania turystycznego wykonano szereg prac mających na celu stworzenie przestrzeni rekreacyjnej tj.  utwardzono   asfaltem gruntową drogę ze Stronia Śląskiego od strony ul. Sportowej, wykonano pomosty, ławki, wieżę oraz  kąpielisko.  Kąpielisko zostało otwarte w 2007 r.

Przy zalewie wybudowane są następujące elementy zagospodarowania dla potrzeb rekreacji:

  • kąpielisko z piaszczystą plażą,
  • pola namiotowe,
  • molo i pomosty z wieżą widokową,
  • punkty gastronomiczne,
  • toalety, drogi dojazdowe.
  • brodzik oraz basen
  • przystań dla sportów wodnych i wypożyczalnia sprzętu do pływania m.i.n. kajaki czy rowery wodne
  • liczne alejki piesze oraz duże parkingi

Ponadto do Starej Morawy zjeżdżają profesjonalni wędkarze jak i młodzi adepci wędkarstwa, gdyż istnieje możliwość wędkowania na terenie zalewu. Bez wątpienia jest to idealne miejsce zarówno do spędzenia czasu z rodziną nad wodą jak i do indywidualnego spędzania czasu na rybach.
kąpielisko stara morawa noclegi
sporty wodne w Starej Morawie
zalew Stara Morawa nocą

Noclegi blisko zalewu Stara Morawa

Oferujemy noclegi niedaleko kąpieliska Stara Morawa w Stroniu Śląskim oddalonym od zalewu o 1,3 km. Dla naszych gości przygotowaliśmy pokoje dwu, trzy i czteroosobowe, wyposażone w standardzie w łazienkę i TV. Noclegi ze śniadaniem oraz z licznymi atrakcjami jakie oferuje obiekt Diana (boiska do gier, miejsce na ognisko i do grillowania, itd.) – nocleg w Willi Diana to gwarancja udanego wypoczynku dla turystów w każdym wieku. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą !
kąpielisko górskie Stara Morawa nocleg

Stara Morawa – rys informacyjny

Stara Morawa (niem. Alt Mohrau) – wieś (XVI w.) w dolinie rzek Kleśnicy i Kamienicy, w Masywie Śnieżnika. Oprócz wyżej wymienionego zalewu wraz z jego atrakcjami, w Starej Morawie warto także zobaczyć unikalny zabytek architektury przemysłowej Wapiennik „Łaskawy Kamień” (XIX w.) z muzeum, atelier druku artystycznego i ogrodem japońskim. Wieś liczy 110 mieszkańców.
Panorama Starej Morawy

 

Produkty lokalne Starej Morawy

Rozwój rzemiosła i wzornictwa w regionie spowodował że Stara Morawa słynie z wysokojakościowej grafiki, pamiętników wykonywanych z papieru czerpanego, dekorowanego liśćmi ziół oraz płatkami kwiatów.
stara morawa - widok z lotu ptaka