Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Kopalnia Złota w Złotym Stoku Kopalnia złota to muzeum które znajduje się na terenie poeksploatacyjnych wyrobisk, w których poznamy przeszło tysiącletnią historię wydobywania złota. Sezon letni (1 kwiecień-31 październik) od 9:00 do 18:00. Sezon zimowy (1 listopad – 31 marzec) między 9:00 a 17:00. Przewidywany czas zwiedzania kopalni złota to ok.90 minut. Dostępne bilety: normalny (17zł), ulgowy (14 zł). W cenie każdego biletu znajduje się: przewodnik, przejazd podziemną kolejką oraz muzeum minerałów.

Kopalnia Złota - zwiedzanie Złotego Stoku

Jest to miejsce pełne magii i tajemniczości. Trasa turystyczna wiedzie przez liczne szyby wydobywcze i chodniki, prowadzące do jednej z głównych atrakcji kopalni – Sztolni Gertruda. Można zobaczyć tam autentyczne narzędzia górnicze i hutnicze, pochodzący z XVIII wieku wózek służący do transportu rudy a także wiele innych atrakcji i eksponatów. Dla pragnących dodatkowych, niekonwencjonalnych wrażeń przygotowano ofertę specjalną – możliwość zwiedzenia części sztolni przepływając łódką pośród
szybów i chodników. Niewątpliwie największą sławą w kopalni złota cieszy się jedyny w Polsce, największy w Europie podziemny wodospad! Spływająca z 8 metrów woda wywołuje zachwyt wśród wszystkich turystów, niezależnie od wieku. Z kopalnią w Złotym Stoku związane są również liczne legendy i podania, o których z przyjemnością opowiedzą tamtejsi przewodnicy.
tel. (074) 8-175-508

kopalnia złota - złoty stok

Noclegi blisko Złotego Stoku

Oferujemy noclegi nieopodal Złotego Stoku w Stroniu Śląskim. Złoty Stok znamy jak mało kto – podpowiadamy co warto zobaczyć. Zapewniamy nocleg w komfortowym pokoju z TV, łazienką oraz porannym śniadaniem. Willa Diana gwarantuje Państwu wygodne noclegi w pokojach 2, 3 i 4 osobowych – zapraszamy do kontaktu !

Kolejka w Złotym Stoku

Złoty Stok – pozostałe atrakcje

Średniowieczny Park Techniki – otwarty siedem dni w tygodniu od 1.04 do 31.10 w godzinach : 10-19. Przewidywany czas zwiedzania to ok. godziny. Ceny i rodzaje biletów: normalny(14 zł), ulgowy (10zł). Dzieci do czwartego roku życia – gratis. W ramach ceny biletu otrzymują Państwo doświadczonego przewodnika oraz tutejsze niecodzienne atrakcje: ścieżkę strachu czy spotkanie z katem.

średniowieczny park techniki w złotym stoku

Leśny Park Przygody Skalisko – to nigdzie niespotykany typ napowietrznego trekkingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne pomiędzy drzewami np. balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana czy tyrolki tj. zjazdy na linie o łącznej długości ponad 1,5 km. Park czynny jest w okresie od kwietnia do listopada (osoby indywidualne). Dla grup zorganizowanych (imprezy integracyjne dla firm, grupy przyjaciół) park czynny jest przez cały rok. Istnieje możliwość otwarcia każdego dnia, o dowolnej godzinie przy grupie minimum 15 osób – wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Naturalny staw kąpielowy – kąpielisko z filtrem mineralno-roślinnym, oszczędzającym wodę. Zbiornik zbliżony do naturalnego pełni funkcje estetyczno-krajobrazowe oraz rekreacyjne.

Złota ścieżka – przemysłowo- historyczno- turystyczny szlak obrazujący pozostałości związane z górnictwem i hutnictwem złota w postaci starych szybów, zabytkowych sztolni, czy hałd. Na linii całej trasy umieszczono 11 plansz które przybliżą turystom historię działalności górniczej, hutniczej i menniczej na tym terenie oraz o jej powiązaniach ze środowiskiem i historią miasta. Złota ścieżka obfituje w piękne miejsca z szeroką panoramą na odległe okolice (liczne punkty widokowe).

Miejska Trasa Turystyczna – za pomocą tej trasy spacerowej eksponowane są istniejące zabytki ściśle związane z dziejami wydobycia i obróbki złota.

Szlak widokowy szczytami pogranicza – ciekawym punktem widokowym i najwyższym szczytem Gór Złotych jest Jawornik Wielki. W celu pokazania unikatowości tego miejsca, na szczycie wzniesienia powstała platforma widokowa i uformowana trasa turystyczna o nazwie „Szlak widokowy szczytami pogranicza. Łączy on największe szczyty Gór Złotych tj. Jawornik Wielki po stronie polskiej ze szczytem Borówkowej góry (900 m n.p.m.) w Czechach.

Ścieżka historyczno – przyrodnicza śladami królewny Marianny Orańskiej – jest to szlak spacerowy o długości ok. 10 km. Obejmujący teren po obu stronach granicy pomiędzy Złotym Stokiem i Bilq Vodq w Republice Czeskiej. Głównym elementem są odrestaurowane wapienniki.