Czarna Góra – noclegi w okolicy wyciągu narciarskiego

Czarna Góra mierzy 1205 m n.p.m. i położona jest w Masywie Śnieżnika na ramieniu Żmijowca. Jest to dosyć stromy szczyt, przez co mocno kontrastuje z szerokim i kopulastym Śnieżnikiem. Na szczycie znajduje się 14-metrowa wieża widokowa, z której podziwiać można malowniczą okolicę. Czarna Góra jest wizytówką całej Kotliny Kłodzkiej, niemalże z każdego zakątka kotliny roztacza się widok na nią. Na szczyt można dostać się piechotą lub też wyciągiem krzesełkowym z miejscowości Sienna. Takie rozwiązanie sprawia, iż jest to idealne miejsce zarówno dla najmłodszych jak i osób starszych. Warto zapoznać się z atrakcyjną ofertą noclegów w pobliżu Czarnej Góry, bowiem nie tylko sam szczyt ale i jego najbliższa okolica obfitują w liczne, bardzo zróżnicowane atrakcje.

Z Czarnej Góry warto rozpocząć wędrówkę na Śnieżnik, trasa zachwyca malowniczymi krajobrazami oraz prawdziwymi cudami natury. Jest to również idealne miejsce dla miłośników jazdy na rowerze, bowiem  znajdują się liczne trasy rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności, a wśród nich 3 trasy do kolarstwa zjazdowego, z czego jedna z nich należy do najtrudniejszych w Polsce. Z całą pewnością można uznać, że jest to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku w Sudetach.

Czarna Góra to również oaza narciarzy. Sporty zimowe, a wśród nich narciarstwo cieszy się w ostatnich latach bardzo dużą popularnością, a wraz ze wzrostem zainteresowania tą dyscypliną sportu, powstaje w Polsce coraz więcej ośrodków oraz infrastruktury niezbędnej do ich uprawiania. Wśród nich znajduje się bardzo nowoczesny, położony w samym sercu Sudetów Ośrodek Czarna Góra. Tutejsza okolica to jedne z najlepszych warunków narciarskich i śniegowych w całym regionie. Znajduje się tu kilkanaście tras zjazdowych, 3 koleje linowe i 10 wyciągów.

Narty w Czarnej Górze

Czarna Góra to jeden z najbardziej prężnie rozwijających się ośrodków w całych Sudetach. Wyciągi narciarskie osiągają przepustowość ok. 10 tys. osób na godzinę, co plasuje to miejsce w czołówce Polski. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nartostrady wspomagane są przez specjalnie dedykowany, kilkunastometrowy system dośnieżania, dzięki czemu jazda nie jest uzależniona wyłącznie od warunków atmosferycznych.

czarna góra narty i snowboard

Trasy zjazdowe liczące niespełna 10 km dostosowane są do potrzeb i umiejętności turystów, o różnym stopniu zaawansowania, począwszy od terenów dla najmłodszych, poprzez odcinki trudniejsze, bardziej wymagające, kończąc na trasach zjazdowych dla prawdziwych profesjonalistów.

ośrodek górski czarna góra

Czarna Góra to również szerokie tereny przy nartostradach, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób, które rozpoczynają swą przygodę z nartami. Jej niewątpliwym atutem jest także oświetlenie tras zjazdowych, będące wielką gratką dla miłośników nocnej jazdy.  W okolicy znajduje się szeroko rozbudowana baza noclegowa i gastronomiczna. Znajdują się tu liczne wypożyczalnie sprzętu oraz parkingi. Turystom polecamy noclegi w Willi Diana w pobliżu Stronia Śląskiego, tuż przy ośrodku Czarna Góra. Zapewniamy wysoki standard w korzystnych cenach.

Czarna Góra
Czarna Góra zimą
Widok z czarnej góry
trasa narciarska czarna góra
Czarna Góra pokryta śniegiem

Należy podkreślić, iż Czarna Góra to idealne miejsce nie tylko fanów sportów zimowych, lecz również miłośników bardziej ekstremalnej formy wypoczynku – wyczynowej jazdy na rowerze czy też paralotniarstwa. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok, dlatego niezależnie od pory roku każdy znajdzie cos dla siebie.

Mapa Czarnej Góry

Pokoje blisko Czarnej Góry – noclegi w Willi Diana

Wybierając aktywną formę wypoczynku – zarówno zimą jak i latem warto skorzystać z oferty noclegów w pensjonacie Willa Diana położonym nieopodal Czarnej Góry. Zapewniamy komfortowe pokoje z łazienkami i TV w atrakcyjnych cenach. Do dyspozycji gości oddajemy również boisko do piłki nożnej, siatkówki, miejsce na ognisko i grilla. Willa Diana oferuje noclegi ze śniadaniem, tuż przy Stroniu Śląskim, przez co pensjonat jest idealnym miejscem wypadowym do zobaczenia atrakcji Kotliny Kłodzkiej, a wśród nich  kopalni złota w Złotym Stoku, kopalni uranu i Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Muzeum Minerałów i Kamieni czy masywu Śnieżnika.