Bystrzyca Kłodzka – atrakcje i noclegi w pobliżu

Historia miasta Bystrzyca Kłodzka sięga XI wieku. W 1319 roku Bystrzyca została otoczona murami obronnymi za pozwoleniem Jana Luksemburczyka. Rozwój miasta przerwał pożar w 1475 roku. W latach 20 XVI wieku Bystrzyca spod panowania czeskiego przeszła w ręce Habsburgów. W tym czasie rozwijano przemysł sukienniczy i płóciennictwo. Kolejny złoty okres rozpoczął się w drugiej połowie XIX stulecia. Do najcenniejszych zabytków należą dawne mury obronne wraz z Bramą Wodną i wieżami – Rycerską i Kłodzką, kościół św. Michała Archanioła z XV wieku i budynek ratusza z XIX wieku, który otrzymał nietypowy na ziemiach śląskich wygląd neorenesansowego pałacu florenckiego.

panorama bystrzycy kłodzkiej
widok z lotu ptaka
Plac Wolności - Bystrzyca Kłodzka
pręgiesz w bystrzycy kłodzkiej

Co warto zobaczyć w Bystrzycy Kłodzkiej ?

Niewątpliwie warto odwiedzić Muzeum Filumenistyczne. Unikalne w skali kraju Muzeum w Bystrzycy Kłodzkiej jest jedyną w Polsce placówką, zajmującą się historią niecenia ognia. Już od prawie 50 lat Muzeum zajmuje się pozyskiwaniem, opracowywaniem i eksponowaniem przedmiotów związanych z filumenistyką. Stała ekspozycja muzeum zawiera bogatą kolekcję zapalniczek lontowych, benzynowych, gazowych, elektrycznych, chemicznych, krzesiw metalowych i skałkowych oraz opakowań i etykiet zapałczanych z całego świata. Obok muzeum znajduje się również czynna galeria Zaczarowany Świat Zapałek.

Noclegi u Diany w okolicy Bystrzycy Kłodzkiej

Willa Diana to duży obiekt noclegowy w Stroniu Śląskim oddalonym od Bystrzycy Kłodzkiej o 20 km. Na gości czekają noclegi z posiłkami, grill i ognisko, boiska do siatkówki i piłki nożnej, restauracja czy sala konferencyjna. Pokoje: od 2 do 4 osób na pokój, łazienka, TV itp. Blisko do największych atrakcji regionu w tym Czarnej Góry, Jaskini Niedźwiedziej i kopalni uranu w Kletnie czy też pobliskiej huty szkła. Zapraszamy !